برای ویژه شدن کلیک کن

دندان‌ها چطور مروارید می‌شوند؟

توضیحات بیشتر در این زمینه را از دکترمریم‌ابراهیمی، جراح ودندانپزشک بشنوید.
برای سفیدتر شدن دندان‌هایتان چه روشی را ترجیح می‌دهید؟!
گاهی اوقات ممکن است دندانپزشک با استفاده از ابزار خاصی، سطح دندان را سایش دهد و تغییر رنگ‌های سطحی دندان‌های شما را از بین ببرد، ولی آنچه بیش از سایر این روش‌ها طرفدار دارد، سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی است. سفید کردن دندان‌ها ممکن است در مطب دندانپزشکی انجام شود یا اینکه دندانپزشک، وسایل و موادی را در اختیار شما بگذارد تا خودتان در منزل، دندان‌هایتان را سفید کنید. بسیاری از افراد، تکنیک سفید کردن دندان‌ها در خانه را ترجیح می‌دهند چون دیگر مجبور نیستند به دندانپزشک مراجعه کنند. در زمانی که زیبایی موضوعی مهم و قابل توجه است، روش‌هایی برای سفیدکردن دندان‌ها بیش از پیش مورد استقبال قرار می‌گیرد و هدف عمده‌ای برای کارهای محققان و متخصصان به شمار می‌آید.
 
دندانپزشک، شما را از فواید و عوارض سفید کردن دندان‌ها آگاه می کند!!
جراح دندانپزشک وظیفه دارد بیمار را نسبت به فواید و عوارض جانبی سفید کردن دندان‌ها آگاه کند. مهم‌ترین اصل در سفید کردن دندان‌ها این است که ماده سفیدکننده، با رنگدانه‌های موجود در دندان‌ها تماس پیدا می‌کند و بدرنگی و دانه‌های رنگی موجود را از بین ببرد. در یک فرایند اکسیداسیون، این محلول شیمیایی مولکول‌های تیره‌رنگ را با مولکول‌های روشن جایگزین می‌کند.  محلول درخشان‌کننده به شکل‌های متفاوت (پودر یا ژل) و با غلظت‌های مختلفی در دسترس هستند و ممکن است واکنش آن در اثر نور یا گرما افزایش یابد.
 
اگر از رنگ دندان هایتان ناراضی هستید!
اگر شما از رنگ دندان‌هایتان ناراحت هستید و به‌نظرتان زرد یا قهوه‌ای هستند، اول باید علت این تغییرات را از میان عوامل زیر پیدا کنید تا بعد درباره سفیدکردن دندان‌هایتان تصمیم بگیرید.  ژنتیک: بعضی افراد به‌صورت ژنتیک، دندان‌های روشن زرد یا قهوه‌ای دارند. بنابراین اولین قدم این است که دندان‌های خانواده‌تان را بررسی کنید و متوجه شوید این تغییر رنگ(بدرنگی) ارثی است یا اکتسابی.  سن: بالارفتن سن یکی از دلایل شایع بدرنگی دندان‌هاست. با گذشت زمان، مینای دندان سایش پیدا می‌کند و رنگ زرد عاج از ورای آن خود را بیشتر نشان می‌دهد و به همین دلیل است که سالمندان، دندان‌های زردتری دارند.  علل اکتسابی: سیگار و نوشیدن زیاد قهوه و چای، علت اصلی بدرنگی دندان‌هاست. اگر شما عادت دارید که در طول روز زیاد سیگار بکشید یا قهوه یا چای بنوشید، باید منتظر تغییر رنگ دندان‌هایتان باشید. مصرف نوشابه‌های گازدار سیاه و غذاها و نوشیدنی‌های رنگی، دندان‌های شما را نیز بدرنگ می‌کند. اول باید پوسیدگی‌های دندان‌هایتان را ترمیم کرده و ترمیم‌های آسیب‌دیده را جایگزین کنید، سپس دندان‌هایتان را سفید کنید.  ضربه و دندان‌های عصب‌کشی شده: اگر به دندان‌های جلویی شما در اثر زمین خوردن، ضربه وارد شود، رگ‌های خونی داخل دندان پاره و مواد رنگی خون به داخل عاج دندان نفوذ می‌کند و به مرور زمان، رنگ دندان را تیره می‌کند. به همین شکل اگر پس از عصب‌کشی دندان، بقایای عصب دندان و مواد پرکننده ریشه دندان درون تاج دندان پاک نشوند، موجب تغییر رنگ دندان خواهد شد. تعداد زیادی از روش‌ها برای سفید کردن دندان وجود دارد که شامل خمیردندان‌های سفید‌کننده، ژل‌‌ها، دهانشویه‌های موجود در بازار و قالب‌های مخصوص و روش‌های درمانی است که در مطب دندانپزشکان انجام می‌پذیرد.
 
درمان در خانه یا درمان در دندانپزشکی
جراح دندانپزشک ۲ شیوه برای سفید کردن دندان‌ها پیشنهاد می‌کند؛ درمان در خانه یا درمان در مطب دندانپزشکی.  درمان در مطب دندانپزشکی  تمام مراحل به‌طور کامل در مطب دندانپزشکی و با استفاده از مواد و محلول‌های قوی‌تر و با درصد بیشتر به کمک دستگاه‌های خاص که اشعه و لیزر تولید می‌کنند صورت می‌گیرد. این روش حتما زیر نظر دندانپزشک باید صورت گیرد، زیرا اگر دقت کافی نشود به لثه و بافت نرم اطراف دندان‌ها آسیب می‌رساند. در این روش غلظت بالای مواد باعث حساسیت دندان‌ها می‌‌شود که توسط محلول خاصی که به شما توصیه خواهد شد، قابل کنترل و درمان است و دندان‌هایی سفید اما ماندگارتر از روش‌های دیگر خواهید داشت.
 
درمان در خانه
در این روش از دندان‌های شما قالب گرفته می‌شود، سپس یک تری تهیه شده همراه موادی با غلظت و درصد کمتر داخل دهان روی دندان‌ها قرار می‌دهید به‌مدت ۲۰ دقیقه منتظر مانده، بعد دندان‌هایتان را می‌شویید؛ این عمل را
۲ تا ۳ هفته هر روز باید تکرار کنید. در این روش شاید حساسیت دندانی کم باشد ولی درجه سفید شدن دندان‌ها نسبت به درمان در مطب خیلی کمتر است.

دوست عزیزم برای آموزش حرفه ای خودآرایی  به لینک زیر مراجعه کن

آموزش تضمینی خودآرایی ( کلیـــــــــک کنید)

برای ویژه شدن کلیک کن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>