برای ویژه شدن کلیک کن

کرم حلـــزون آیا واقعا روی پوست اثــر دارد؟

 راست و دروغ شفابخشی محصولات زیبایی حلزون

 

آیا رد باقی مانده از حلزونها این امکان را فراهم میکند تا شرکتهای تولید محصولات حلزون بتوانند در حجم انبوه و زیاد کرمها و لوسیونهای حلزون را به مردم کشورهای مختلف عرضه کنند. آیا این محصولات تنها برای سودجویی عدهای تولید و در بازار عرضه میشوند؟
حتما تا امروز بارها شاهد پخش تبلیغ کرمهای حلزون در شبکه های ماهوارهای و بهتازگی صدا و سیما بودهاید. کرمهایی که فقط با یک تماس تلفنی در منزل به شما تحویل داده میشود و میتواند زیبایی و نشاط پوست شما را در کوتاهترین زمان ممکن تضمین کند. کرمهای معجزهگر که آن واحد میتواند انواع لک، چروک، آسیبهای سلولی، آبرسانی و اسکارهای باقیمانده از سوختگی را برطرف کند و با کلاژن رسانی به سلولهای پوستی، شما را از شر چینوچروکهای مزاحم خلاص کند.
از نسخه حلزونی بقراط چه میدانید

 

400 سال قبل از میلاد، بقراط پزشک یونانی در میان نسخههای شفابخش خود برای درمان بیماریهای پوستی مراجعانش مرهمی از حلزون تجویز میکرد که از آن برای تسکین التهابها و درمان برخی از بیماریهای پوستی استفاده میشود. بقراط این مرهم را از مخلوط کردن حلزونهای قطعهقطعه شده در شیری ترش مزه تهیه میکرد و آن را روی موضع بیمار و التهابهای پوستی مرهم میکرد. از دیدگاه بقراط این مرهم از یک طرف به دلیل خواص اعجاب انگیزش و از طرفی به دلیل خاصیت مرطوبکنندگی قویاش خیلی سریع میتوانست مناطق ملتهب، قرمز رنگ و تحریک شده پوست را تسکین دهد. ضمن آنکه او در یادداشتهایش بارها به این موضوع اشاره کرده که استفاده مستمر از این کرم به منظور درمان موجب میشد تا پوستی که این مرهم روی آن گذاشته میشد به مرور روشنتر و درخشانتر از پوست سایر قسمتهای بدن باشد.
ریسه های حلزون بر پیشخوان مغازه ها چه می کرد؟
بعد از بقراط، پزشکان و درمانگران زیادی از حلزون برای درمان برخی از ناراحتیهای پوستی مانند کنترل آکنه، درمان التهابهای پوستی و حتی جوانسازی پوست استفاده میکردند و از خواص بینظیر حلزونها برای درمان بیماریهای پوستی بهره میبردند. حتی در برخی از متون طبی به این نکته اشاره شده که ۱۵۰ سال پیش ریسههایی از حلزون از پیشخوان فروشگاههای عرضه داروهای طبیعی و پنجره داروخانهها آویزان بود و به عنوان یک داروی طبیعی به مردم عرضه میشد. آن روزها افراد زیادی برای جمعآوری حلزون به بیشهزارها، مزارع و باغهای بزرگ میرفتند و حلزونهای جمعآوری شده خود را به قیمت خوبی به درمانگران و پزشکان میفروختند تا آنها با ساختن مرهمهایی از حلزونهای قطعهقطعه شده برای درمان بیمارانشان از آنها استفاده کنند.
کرم های حلزون صنعتی؛ شفابخش یا کلاهبرداری؟

 

امروزه لابراتوارها و کارخانههای سازنده کرم حلزون به جای استفاده از حلزونهای قطعهقطعه شده برای تهیه دارو و کرمهایی که با نام کرم یا مرهم حلزون در سراسر دنیا تبلیغ میشود از عصاره بهجایمانده از حلزون در مسیر حرکتش برای تهیه کرم، ژل و لوسیون حلزون استفاده میکنند و مدعیاند که محصولاتشان علاوه بر درمان آکنه میتواند به جوانسازی پوست، برطرف کردن چین و چروک، از بین بردن لک، برطرف کردن جای جوش، ترمیم سلولهای آسیبدیده پوستی و شفاف شدن پوست کمک کند. در حقیقت آنها مدعی اند که این کرم میتواند جمیع مشکلات پوستی را برطرف کند. این در حالی است که به گفته متخصصان و پزشکان پوست و مو این امکان وجود ندارد که یک محصول بتواند به طور همزمان اثربخشی مفید بر چند اختلال یا بیماری را داشته باشد و مشخص نیست که تولیدکنندگان این محصول با این گستردگی و وسعت چگونه میتوانند دسترسی به تعداد بیشماری حلزون داشته باشند. آیا آنها حلزون پرورش میدهند؟
کرمهایی که تنها در کشورهای آسیایی مشتری دارند
به اعتراف تولیدکنندگان محصولات آرایشی و زیبایی حلزون در کره عمده محصولاتی که تحت عنوان محصولات حلزون به مردم عرضه میشوند توسط لابراتوارها و کارخانههای کرهای تولید میشوند و این کارخانهها بیش از ۸۰ درصد مشتریان خود را در کشورهای آسیایی جست و جو میکنند. محصولاتی که تولیدکنندگان آن مصرف مداوم و روزی دوبار –دستکم ۲ ماه پیدرپی-آن را برای اثر بخشی ضروری میدانند. محصولاتی که یک قوطی کوچک ۱۰ میلیلیتری آن بیش از ۳۵ دلار عرضه میشود و استفاده مستمر و مداوم روزانه آن در ماه، مشتری را ملزم به تهیه ۲ تا ۳ بسته از این محصول میکند و به نظر میرسد این رقم، عدد بزرگی برای تهیه کرمی است که هنوز اثربخشی آن در دوره زمانی مشخص شده توسط هیچ یک از تحقیقها و مطالعات پزشکی هنوز به اثبات نرسیده و تنها دلخوشی تولیدکنندگان آن استناد به تجربیاتی است که بقراط ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح درباره حلزون و کارکردهایش مطرح کرده است. ادعایی که هنوز صحت و سقم آن مورد تایید نیست و نمیتوان به درستی درباره آن قضاوت و داوری کرد.
حلزون چه ویژگیهایی دارد؟
حلزون بهواسطه نوع خلقتــش موجــودی آسیبپذیر است اما تواناییهایی دارد که میتواند در سریعترین زمان ممکن آسیبهای وارد شده به صدف و بدنش را ترمیم کند و به زندگی عادی برگردد. در حقیقت وقتی پوست یا صدف حلزون آسیب میبیند بدن حلزون به طور طبیعی مادهای را ترشح میکند که این ماده سرشار از آنتیاکسیدانهای مفید، مواد ضدالتهابی، کوآنزیمها و پروتئینهایی است که میتواند در کوتاهترین زمان ممکن آسیبدیدگی حلزون را برطرف کند. این موجود علاوه بر این، در بدن خود مادهای ترشح میکند که میتواند علاوه بر پیشگیری از بروز التهاب در بدنش از ایجاد عفونت نیز در بدنش پیشگیری کند. در حقیقت همین خاصیت حلزون است که موجب شده تا پزشکان و درمانگران به او علاقهمند شوند و برای درمان بسیاری از بیماریها از آن بهره بگیرند.
کرم حلزون تقلبی؛ دعوای تولیدکنندگان خارجی

 

به تازگی تولیدکنندگان کرهای محصول زیبایی و بهداشتی کرم حلزون از تولید انبوه کرمهای تقلبی حلزون توسط لابراتوارهای شیلی خبر میدهند که میزان عصاره حلزون استفاده شده در آنها از حد اثربخشی بسیار پایینتراست. آنها تولیدکنندگان شیلایی را متهم به تولید انواع محصولات حلزون تقلبی میکنند که با قیمت زیاد به دست مشتری میرسد و هیچ اثربخشی و فایدهای برای او ندارد. این در حالی است که تولیدکنندگان کرم حلزون در شیلی و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی که به تازگی تولید این محصول را آغاز کردهاند مدعی اند که امروزه کمتر کسی است که نداند بزرگترین مزرعههای پرورش حلزون در شیلی مستقر است و همین دلیل برای مردم کفایت میکند که انتخاب کنند کدام یک از کارخانههای تولید کرم حلزون در کره یا شیلی قادرند کرم حلزون اصل را به بازار محصولات زیبایی و آرایشی عرضه کنند.

کرم حلزون معجزه نمی کند
یکی از مهمترین نکاتی که در تبلیغات کرمهای حلزون دیده میشود طیف گسترده اثرات این کرمهاست. در کاتالوگ این محصولات آمده که این کرم توانایی درمان آکنه، جوشهای سرسیاه و زگیل را دارد و مصرف دراز مدت آن موجب تسریع درمان ضایعاتی همچون حساسیتهای پوستی، سوختگیها و آسیبهای پوستی مثل ساییدگیها در کنار محو ترکهای بعد از زایمان، لکهای صورت، بدن و چین و چروک میشود. واقعیت این است که مکانیسم هر یک از این بیماریها و اختلالهای پوستی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین نمیتوان یک محصول را آماده کرد و گفت این محصول میتواند تمامی این اختلالها را درمان کند. نکته دومی که علاقمندان به استفاده از این کرمها باید در نظر داشتهباشند گستردگی طیف سنی و جنسی آنهاست. بر اساس آنچه در تبلیغات این کرمها آمده کرم حلزون برای انواع مختلف پوست و طیف سنتی گسترده از کودک تا بزرگسال قابلیت استفاده دارد در حالی که به لحاظ علمی این امر نشدنی است و در نهایت هنوز آزمایشهای علمی درباره اثرگذاری عصاره حلزون انجام نشده و لزوما نمیتوان به این اکتفا کرد که چون یک حیوان ویژگیها و قابلیتهای زیادی برای ترمیم دارد عصاره آن هم میتواند همین قابلیتها را داشته باشد. توصیه من به مردم این است که همواره پیش از خرید کرمها و محصولات زیبایی و درمانی با متخصص پوست مشورت کنند و از استفاده سرخود از این محصولات پرهیز کنند.

 

دوست عزیزم برای آموزش حرفه ای خودآرایی  به لینک زیر مراجعه کن

آموزش تضمینی خودآرایی ( کلیـــــــــک کنید)

 

برای ویژه شدن کلیک کن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 × پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>