برای ویژه شدن کلیک کن

چرا با بالا رفتن سن پوست خشک می‌شود؟

از دست رفتن آب بدن را به اصطلاح دی‌هیدراته می‌گویند که از دلایل مهم خشکی پوست است.

چندین عامل در خشک شدن پوست موثر است که از آن جمله می‌توان به محیط زندگی، آب و هوا، وضعیت سلامتی و الگوی زندگی اشاره کرد.

خشکی پوست

هم‌زمان با بالا رفتن سن، پوست بدن به تدریج طراوت و نرمی خود را از دست می‌دهد و معمولا این سوال برای افراد پیش می‌آید که چرا با افزایش سن، وضعیت پوست تا این حد تغییر می‌کند.

متخصصان کلینیک کلیولند در این مقاله، چند فاکتور مهم و بالقوه را معرفی کرده‌اند که می‌تواند تا حدی زیادی علت خشکی پوست هم‌زمان با افزایش سن را توضیح دهد. این متخصصان معتقدند که عواملی چون عدم نوشیدن آب کافی، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور آفتاب، زندگی کردن در هوای خشک، استعمال سیگار، افزایش استرس، کاهش فعالیت غدد چربی و تعریق و مصرف داروهای خاص از شایع‌ترین دلایل خشک شدن پوست در سنین بالاتر است. از آن‌جا که با افزایش سن این فاکتورها نیز مدت طولانی‌تری روی پوست تاثیر می‌گذارند در نتیجه شدت خشکی پوست بیشتر می‌شود. با توجه به این نکات، تغییر فاکتورهای مذکور از جمله تغییر محیط زندگی در صورت امکان، مصرف مایعات بیشتر، استفاده از روغن‌های ماهی حاوی اسیدهای چرب ضروری برای نرم نگه داشتن پوست، مصرف میوه‌ها و سبزی‌های تازه، مرطوب نگه داشتن پوست با ترکیبات و ماسک‌های طبیعی و گیاهی، ترک سیگار و کاهش عوامل استرس‌زا تا حد امکان در پیشگیری یا به تعویق انداختن خشکی پوست در سنین بالاتر بسیار موثر است. تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست به شیوه مناسب و متعادل در طول روز نیز در کنار این راهکارها توصیه می‌شود.

دوست عزیزم برای آموزش خودآرایی وتکنیک گریم سایه روشن به لینک زیر مراجعه کنید

آموزش تضمینی خودآرایی ( کلیـــــــــک کنید)

برای ویژه شدن کلیک کن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× هفت = 35

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>