برای ویژه شدن کلیک کن

کاشت ناخن و این همه عوارض!

کاشت ناخن؛ یعنی اضافه کردن ماده‌ای شیمیایی از خارج روی ناخن‌ها که در صورت کوتاه کردن ناخن و اضافه کردن ناخن مصنوعی به مدت طولانی نه تنها از رسیدن هوا به ناخن‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه ناخن‌ها را تحت فشار این ماده قرار می‌دهد و رشد طبیعی آنها را دچار مشکل خواهد کرد.

 عوارض کاشت ناخن

خانم‌هایی که کاشت ناخن انجام می‌دهند و به این کار علاقه‌مند هستند باید بدانند که در مدت کاشت، ناخن اصلی رشد نمی‌کند و به صورت یک ورقه نازک درمی‌آید. پس از برداشتن ناخن مصنوعی، ناخن اغلب به حالت طبیعی خودش بازنمی‌گردد، تغییر فرم می‌دهد و دو تا سه ماه طول می‌کشد تا ناخن اصلی که بسیار ضعیف شده است رشد کند. البته محلول‌های تقویت‌کننده ناخن می‌توانند به رشد آن کمک کنند، اما تاثیر بسزایی نخواهند داشت و تنها مانند یک لایه محافظت‌کننده روی ناخن را می‌پوشانند و به ضخیم‌تر شدن آن کمکی نمی‌کنند. خانم‌هایی که از ناخن‌های کاشته شده برای زمان طولانی استفاده می‌کنند، بعد از مدتی ناخن‌های طبیعی آنها نازک‌تر و مات‌تر شده است و در مواردی منجر به تغییر جهت و محور ناخن می‌شود. بعضی از افراد نیز به چسب‌هایی که برای کاشت ناخن استفاده می‌شوند آلرژی دارند. این چسب‌ها حاوی آکریلات هستند که ماده‌ای حساسیت‌زاست و باعث ورم، خارش، تاول، پوسته‌ریزی در اطراف ناخن، شکاف و ترک ناخن، تغییر بافت ناخن و عفونت‌های قارچی می‌شود. چسب‌هایی که برای کاشت ناخن به کار می‌روند، به دلیل آزاد کردن سم سیانید و بخار ناشی از آن می‌تواند باعث مسمومیت افراد شوند. ناخن‌های کاشته شده در مواردی که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نیستند، خطرناک‌ترند و در صورت شکستن ناگهانی، آسیب جدی‌تری را برای فرد به دنبال دارند، چرا که مواد مصنوعی مورد استفاده برای کاشت ناخن روی لایه‌ای متشکل از یک ردیف سلول، چنان محکم چسبیده‌اند که اگر در اثر ضربه یا کشیدگی ناگهانی بشکنند یا کنده شوند، بافت زیر ناخن شامل پوست، گوشت و عروق نیز همراه با آنها جدا می‌شود و آسیب‌های جدی را به وجود می‌آورد. اگر کوتیکول ناخن، یعنی قسمتی از ناخن که صفحه ناخن را در بالا به پوست می‌چسباند و مانع ورود رطوبت، باکتری‌ها و قارچ‌ها به دستگاه ناخن می‌شود، آسیب ببیند، ناخن آسیب‌پذیر و مستعد حمله‌های باکتری‌ها و قارچ‌ها و ابتلا به عفونت‌های حاد یا مزمن باکتریایی و قارچی خواهد شد. خانم‌های آرایشگر این نکته را در نظر بگیرند که هنگام کاشت ناخن، کوتیکول ناخن را نباید دستکاری کنند، چون آسیب می‌بیند و اهمیت ندادن به این موضوع، باعث بروز مشکلات زیادی برای فرد خواهد شد.

وقتی که سطح ناخن به وسیله سوهان‌های برقی تراشیده می‌شود، تنها لایه بسیار نازکی از ناخن باقی می‌ماند. علت این تراشیدن این است که وقتی از ژل یا پودرهای مخصوص برای فرم دادن به ناخن استفاده می‌کنند، ناخن ظاهری برجسته نداشته باشد و این کار ضربه بزرگی به صفحه ناخن می‌زند، زیرا هنگام کاشت ناخن، لایه بالایی ناخن تراشیده می‌شود و هر دو هفته یک بار هم نیازمند بازسازی و کاشت مجدد است. با این روش، ناخن صدمه زیادی می‌بیند و برای زیباسازی آن مناسب نیست.

در برخی روش‌های کاشت، ناخن‌های مصنوعی از طریق وسیله‌ای دور حاشیه ناخن قرار می‌گیرند و محکم می‌شوند.

در این صورت صفحه ناخن کاملا صاف و به اصطلاح حاشیه ناخن‌ها مانیکور می‌شوند و با موادی که حاوی فایبرگلاس است آن ناحیه را پر می‌کنند و به اندازه دلخواه درمی‌آورند. از آن‌جا که ناخن‌ها دائما در حال رشد هستند بعد از مدت کوتاهی بین ناخن اصلی و ناخن مصنوعی فاصله‌ای ایجاد می‌شوند که برای رفع آن باید به طور مرتب کاشت ناخن ترمیم شود. آسیب به ناخن‌ها و نسوج اطراف آن و ابتلا به بیماری‌های قارچی در کنار احتمال تخریب ناخن‌ها از عوارض احتمالی کاشت ناخن است که گاهی بر حسب میزان تخریب ناخن، درمان ان با دشواری همراه خواهد بود و گاهی درمان نسبی است. قارچ ناخن، شایع‌ترین عارضه کاشت ناخن است که باعث ایجاد تورم، عفونت، التهاب و درد در ناحیه ناخن، زیر ناخن و اطراف نسوج آن می‌شود. گاهی این بیماری‌های باعث تغییر رنگ و تغییر فرم ناخن‌ها نیز خواهد شد.

با توجه به بروز مشکلات بالاتر در اثر کاشت ناخن، متخصصان پوست همواره افراد را از دستکاری‌های غیرضروری ناخن از جمله کاشت ناخن مصنوعی بر حذر می‌دارند، زیرا اصلاح مشکلات دور ناخن یا صفحه ناخن به دلیل رشد آهسته ناخن‌ها، به زمان نیاز دارد و مشکل است. پس همواره در این مورد نیز پیشگیری بهتر از درمان است.

اگر اصراری برای کاشت ناخن وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر سه ماه یک بار برداشته شوند تا ناخن‌های طبیعی استراحت کنند.

ناخن‌های کاشته شده در مواردی که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نیستند، خطرناک‌ترند و در صورت شکستن ناگهانی، آسیب جدی‌تری را برای فرد به دنبال دارد.

دوست عزیزم برای آموزش خودآرایی وتکنیک گریم سایه روشن به لینک زیر مراجعه کنید

آموزش تضمینی خودآرایی ( کلیـــــــــک کنید)

برای ویژه شدن کلیک کن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>